0 COMMENTS

Jak leczyć ból pleców – fizjoterapia Mokotów

Bóle pleców mogą być objawami różnych chorób. Z tego powodu, jeśli dolegliwości utrzymują się cały czas, warto skontaktować się ze specjalistą. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, o ile cierpimy ponadto na choroby stawów lub osteoporozę. Bóle pleców mogą być wtedy oznaką zaostrzenia się objawów schorzenia. Jeżeli nie jest to aż tak poważne, lekarz może zalecić nam wizytę u fizjoterapeuty.

Poza przebycia adekwatnej terapii, polecam dowiedzieć się, co możemy zrobić samodzielnie dla naszego zdrowia. W dużej liczbie przypadków przyczyna bólu pleców jest uchwytna i można ją zlikwidować. Czy twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w tej samej pozycji? Może wciąż siedzisz za biurkiem lub stoisz wykonując kilka czynności? To w bardzo wielu przypadkach jest powód bólu stawów i kręgosłupa.

Masaże, stymulacje prądem i ultradźwiękami, które zastosuje fizjoterapełta z całą pewnością pomogą, ale nie zlikwidują samego problemu. Specjalista powinien udzielić nam treści, w jaki sposób leczyć ból pleców samodzielnie (bóle pleców). Wymaga to zwykle niedużo pracy, niemniej jednak konieczna jest systematyczność. Kilka łatwych ćwiczeń można wykonywać dosłownie w czasie przerwy w pracy. To oczywiście pozwoli odciążyć mięśnie i stawy i poprawić nasze zdrowie ogólne.

Fizjoterapia może pomóc nam również wtedy, kiedy bóle pleców są rezultatem kontuzji w trakcie uprawiania sportu. Chociaż pierwsze kroki najbardziej jest skierować do lekarza, to po wstępnym leczeniu można korzystać z usługi rehabilitacji. To dziedzina wciąż niedoceniana, tymczasem może znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia.

Kliknij też: Kioski interaktywne oraz dodatkowo meble kuchenne Zielonka.

admin